آموزشی دسته‌بندی نشده

چگونه برای نوشته ها و صفحات وردپرس پس زمینه قرار دهیم؟

چگونه برای نوشته ها و صفحات وردپرس پس زمینه قرار دهیم؟
نوشته شده توسط نیک وب

وردپرس یکی از محبوبترین سکو های وبلاگ نویسی و سیستم های مدیریت محتوا(CMS) است.

یکی از دلایل این محبوبیت  اینه که یادگیری این سی ام اس آسون و استفاده و شخصی سازی اون بسیار راحته. یعنی اینکه شما میتونید هر نوع وبسایتی که نیاز دارید رو بدون زحمت زیاد راه اندازی کنید.حتی میتونید پس زمینه های مختلف برای نوشته ها و یا صفحه های وبسایت وردپرسی خود قرار دهید که در این مطلب شما رو راهنمایی میکنیم که چگونه برای نوشته ها و صفحات وردپرس پس زمینه قرار دهیم!

چگونه برای نوشته ها و صفحات وردپرس پس زمینه قرار دهیم؟

اگر به دنبال این هستیدکه یک رنگ یا استایل خاص به نوشته ها و یا صفحات وبسایت وردپرسی خود بدید این مطلب رو دنبال کنید.

برای انجام این کار دو روش رو برای شما توضیح میدهیم.

روش اول استفاده از CSS و کدهای ساده ی PHP است . در صورتی که این روش رو نمی پسندید و یا اینکه مبتدی هستید در روش دوم با استفاده از افزونه به شما آموزش می دهیم که چگونه برای نوشته ها و صفحات وردپرس پس زمینه قرار دهیم.

در هر صورت وقت زیادی برای انجام این کار نیاز ندارید. علاوه بر اون این کار بسیار لذت بخشه و به آسونی قابل انجامه.

از انجام این کار لذت ببرید و در نهایت نظرات و پیشنهادات خودتون رو در قسمت نظرات همین مطلب به اشتراک بگذارید.خب آماده اید؟شروع میکنیم….

چگونگی افزودن پس زمینه به صفحات و نوشته های وردپرس با استفاده از کد…

اگر PHP , HTML , CSS میدونید بهتره که از این روش استفاده کنید .در هر صورت نگران نباشید شما میتوانید با کپی و پیست کردن کدهایی به شما می دهیم این کار رو انجام دهید, فقط باید بدونید که در کدم صفحه باید این کدها را قرار دهید.حالا شروع میکنیم…

افزودن پس زمینه های متفاوت در صفحه ها و نوشته های وبسایت وردپرسی با استفاده ازCSS

بسیاری از استایل های ظاهر نوشته ها و صفحات وبسایت های وردپرس در  فایل شناخته شده ی style.css قرار دارد و برای دسترسی به این فایل کافیست به مسیر زیر بروید:

“نمایش > ویرایشگر” در قسمت مدیریت وبسایت

چگونه برای نوشته ها و صفحات وردپرس پس زمینه قرار دهیم؟

وقتی در مدیریت سایت به “نمایش>ویرایشگر” میروید, در سمت چپ لیست فایل های قالب رو مشاهده میکنید که با انتخاب هر فایل کدهای این فایل نمایش داده می شود و میتونید تغییرات مورد نظر رو در اون اعمال کنید.اگر از پوسته ی فرزند (Chiled Theme) استفاده میکنید این تغییرات را در فایل های تم اصلی انجام دهید.

ما نیاز به فایل header.php داریم.حالا چرا header.php ?

چون این فایل به تمام فایل های قالب از جمله قالب صفحات و نوشته ها اضافه شده که وردپرس با قرار دادن این فایل ها کنار هم وب سایت رو می سازه.

فایل header.php رو انتخاب کنید و کدهای اون رو مشاهده کنید.

این تکه کد رو پیدا کنید:

 

این تابع هدف اصلی ماست.با استفاده ازکلاسهای CSS میتونیم حالت های مختلف صفحات و نوشته ها رو تغییر بدیم.با دادن یک کلاس خاص به یک المان میتونیم برای اون قسمت تغییرات مورد نظر خودمون رو اعمال کنیم به عنوان مثال برای اون قسمت پس زمینه ی مورد نظر خودمون رو قرار دهیم.

اگر سورس کد صفحه ی اصلی وبسایت خود رو مشاهده کنید به عنوان مثال کد بالا رو به صورت زیر میبینید:

 

دلیل مشاهده ی  این کد به جای کد <?php body_class(); ?> در سورس کد اینه که این کد یک تکه کده که در آن تمامی کلاس های مورد نیاز CSS برای حالت دادن تمام صفحات و نوشته ها و وبلاگ و …. قرار داره و CSS ازاین کلاس ها برای حالت دادن به قسمت های مختلف استفاده می کنه.

نکته:مشاهده ی سورس کد هر صفحه یا نوشته ای که میخواهید بسیار ساده است.اگر از کروم استفاده میکنید کافیست روی صفحه ی مورد نظر کلیک راست کنید و گزینه ی “View page source” رو بزنید،اگر از فایرفاکس استفاده میکنیدروی صفحه ی مورد نظر کلیک راست کنید و گزینه ی “View Page Source” رو بزنید و اگر از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنید روی صفحه ی مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه ی “View source” رو بزنید.

اگر سورس کد صفحات وبسایت وردپرسی رو مشاهده کنیدخروجی این کد به صورت زیر است:

 

و اگر سورس کد نوشته ها رو مشاهده کنید خروجی کد بالا به صورت زیر است:

 

برای مثلا بعضی از کلاس ها رو توضیح میدیم:

.page: برای تمامی صفحات

. page-id-2: این کلاس به شما اجازه میده به صفحات خاصی که شماره ی آی دی آن ها ۲ است حالت دهید

. single: این کلاس برای تمام تک نوشته ها قرار داده شده و میتوانید به تمام نوشته ها با این کلاس حالت دهید

.postid-1: این کلاس به تمام نوشته هایی که آی دی آن ها برابر با ۱ است حالت میدهد

.single-format-standard: این کلاس به شما اجازه میده که به تمام نوشته هایی که حالت استاندارد نوشته ها رو داره حالت بدهید

.logged-in :این کلاس به شما اجازه میده که برای کاربران که وارد سایت شده اند استایل خاصی بدهید

تمامی آیتم هایی که شامل class=”” است برای هوک های CSS مورد استفاده قرار میگیرد که می تواند شامل همه ی صفحات و نوشته ها باشد.

حالا چرا قبل از هر کلاس از “.”استفاده میکنید.این حالت سینکس CSS است که برای صدا کردن و فراخوانی هر کلاس باید قبل از آن “.” قرار دهیم.برای مثال برای اضافه کردن پس زمینه به همه ی نوشته های از کد زیر در فایل سی اس اس استفاده میکنیم:

 

چگونگی افزودن پس زمینه به صفحات و نوشته های وردپرس با استفاده از PHP( استفاده از زمینه های دلخواه)

اگر میخواهید پس زمینه وبسایت خود را با استفاده از زمینه های دلخواه به صورتی دستی تغییر دهید انجام این کار بسیار ساده است.کافیست قطعه کد زیر رو در فایل function.php پیست کنید.

“myprefix”  را با شناسه دلخواه خود جایگزین کنید این کار از تداخل با پوسته ها و افزونه ها جلوگیری می کنه.بعد از جایگزینی ، میتوانید در فیلد سفارشی

“myprefix_background_image” آدرس تصویر پس زمینه را برای صفحه یا نوشته وارد کنید.

به function hooks در اکشن wp_head دقت کردید؟ این باعث میشه که هر وقت شما فیلد دلخواه رو استفاده کنید  سی اس اس خطی به تگ header سایت شما اضافه میشه تا پس زمینه دلخواه شما بر طبق فیلد دلخواه شما جایگزین بشه.

افزودن پس زمینه به صفحات و نوشته های وردپرس با استفاده از افزونه

شما میتونید به نوشته ها و صفحات وردپرسی خود پس زمینه و یا هر تغییری که دوست دارید با استفاده از Css و PHP اضافه کنید که در بالا نحوه ی انجام دادنش را توضیح دادیم.

اما اگر وقت برای انجام این کار با کد رو ندارید یا به هر دلیلی روش بالا برای شما کار نمیکنه ,میتونید با استفاده از افزونه این کار رو انجام دهید.

افزونه ی وردپرسی رایگان WP-Backgrounds Lite

چی باید بگم؟این افزونه یکی ازچندین افزونه ی وردپرس برای انجام این کار است.میخواهید بدونید که چگونه برای نوشته ها و صفحات وردپرس پس زمینه قرار دهید؟چرا که نه 🙂

نصب و استفاده ازین افزونه بسیار اسونه.دوست داریم نظرتون در در مورد اون بشنویم 🙂

WP-Backgrounds Lite یک افزونه ی بسیار خوبه که به شما کمک میکنه تا پس زمینه ی مورد نظر خود رو برای وب سایت وردپرسی خود قرار دهید.حتی میتونید با یک کلیک برای نوشته ها و صفحات پس زمینه قرار دهیدو در همه ی صفحات اون را اجرا کنید .علاووه بر این ,این افزونه با تمامی مرورگرها به خوبی کار میکنه.

Custom Backgrounds Premium WordPress Plugin

یک نویسنده خلاق در CodeCanyon افزونه Custom Backgrounds plugin را نوشته تا به وسیله اون تسلط کامل به پس زمینه ها در وردپرس داشته باشید.در چند دقیقه شما میتونیدبرای نوشته ها, صفحات , انواع پست های سفارشی ,تاکسونومی ها وآرشیو ها پس زمینه قرار دهید.علاوه بر این به اون ها افکت بدید , تایمر قرار دهید و از افکت های جی کوئری استفاده کنید.

حتی میتونید چند پس زمینه با قابلیت تغییر با کلیک کردن قرار دهید.حتی نویسنده به شما اجازه میده که قبل از خرید اون را امتحان کنید و بنابراین دقیقا میتونید متوجه بشوید که چه کاری برای شما انجام میده.

سخن آخر

چه شما پس زمینه ی وبسایت خود رو با استفاده از کد تغییر دهید یا با استفاده از افزونه در هر صورت انجام این تغییر روی وبسایت فوق العاده در طراحی بصری و کاربرپسند شدن وبسایت شما تاثیر داره.به ما بگید که ار کدام روش استفاده کردید.:)

تخفیف‌های نیک‌وب رو از دست ندید!

مشترک خبرنامه نیک‌وب شوید تا مطالب و تخفیف‌های نیک‌وب رو در ایمیل‌تون دریافت کنید 😉
ایمیل شما
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هیچ رتبه‌ای داده نشده)
Loading...

درباره نویسنده

نیک وب

دیدگاه